גלאוקומה וקטרקט, פרופ' איתן בלומנטל | כיצד קובעים תור למרפאתו של פרופ' בלומנטל

כיצד קובעים תור למרפאתו של פרופ' בלומנטל

כמו אנשים אחרים הגולשים כעת באתר האינטרנט הזה, גם אתם קרוב לודאי מעוניינים לדעת יותר על מחלות עיניים, ובפרט על גלאוקומה או קטרקט.

אם אתם, בני משפחתכם או חברים שלכם אובחנו עם אחת המחלות הללו, יתכן ואתם המתלבטים היכן ועל-ידי מי, יעברו טיפול לייזר, ניתוח גלאוקומה או קטרקט (וזאת לרוב לאחר שהופנו על-ידי רופא העיניים שלהם בקופת חולים).  יתכן ואתם מעוניינים ללמוד כיצד ניתן לקבוע תור למרפאתו של פרופ' איתן בלומנטל.

ובכן, בין אם אתם מעוניינים בחוות דעת נוספת, לא משוכנעים האם ניתוח או לייזר הוא הפתרון הנכון עבורכם, או מחפשים רופא שיטפל באופן קבוע במחלתכם, הדרך להתקדם הינה לקבוע תור למרפאתו של פרופ' איתן בלומנטל. לצורך כך, חצו על אחד הכפתורים בתפריט העליון, הנקרא: קביעת תור למרפאה.  שם תמצאו מספרי טלפון לקביעת תור למרפאה, כמו גם את שעות הפעילות.

בנוסף, חשוב לדעת שאותם חולים שאינם משוכנעים אם פרופ' בלומנטל הוא אכן הכתובת הנכונה עבורם, כמו גם אלו שהיו רוצים להתייעץ טלפונית כדי לברר האם יש טעם להגיע, האם הוא אכן מבצע ניתוח או  לייזר מסויים שהומלץ לכם לבצע, או הרוצים לברר מראש מהי העלות הצפויה של הטיפול, יכולים ליצור קשר עם מזכירתו בטלפון-  02-677-6567  או-  050-894-6746  בימים ראשון עד חמישי, מ- 9:00 בבוקר ועד 1:00 אחה"צ.  לחליפין, אתם יכולים להתקשר למספר טלפון זה בכל שעה משעות היום או הלילה ולהשאיר הודעת טלפון ברורה עם שם ומספר טלפון ומזכירתו תחזור אליכם, ובנוסף, במידת הצורך תקשר אתכם ישירות עם פרופ' בלומנטל.

לפני ההחלטה הסופית להגיע למרפאתו של פרופ' בלומנטל בהדסה לטיפול, יהיו חולים שירצו לדעת מראש מה העלות הצפויה להם של הביקור עצמו, טיפול הלייזר או הניתוח ולוודא אם אכן יחזיר להם ביטוח הבריאות שלהם את החלק העיקרי של ההוצאה. גם לצורך זה ניתן להתקשר למזכירתו של פרופ' בלומנטל שתשמח לספק אינפורמציה ולהנחות אתכם כיצד להתמודד בדרך הקלה ביותר עם הבירוקרטיה הקשורה לביטוחים הרפואיים שלכם ואף להפנות אתכם למשרדי השר"פ עם קוד הפרוצדורה המתאים כדי לקבל את העלויות המדויקות.

לאלו המעוניינים לנסות ולהבין את סבך הביטוחים הרפואיים הקיים כיום בארץ, מומלץ להציץ בפרקים הבאים, המכילים תשובות רבות לא רק בנושא גלאוקומה וקטרקט, אלא יכולים לעזור לכם להבין לעומק את הביטוחים  הרפואיים שברשותכם, כדי לדעת ולהפיק מהם את המירב (או לחליפין, אולי תשתכנעו שהפוליסות שבידיכם אינן חופפות את הצרכים שלכם, ואז יש מקום לשקול שינוי בהיקף הביטוח).

פרקים אלו כוללים:

בקצרה, אציין, שחולים שיש ברשותם ביטוח משלים של אחת מקופות החולים ייהנו מהחזר של בערך 60-70% מעלות הביקור. במידה ויזדקקו לטיפול לייזר או לניתוח, ההשתתפות העצמית של המטופל תנוע בסביבות 25% מהעלות המלאה של הניתוח או הלייזר, כאשר בסביבות 75% ימומנו ישירות דרך הביטוח המשלים. מצבם של מטופלים להם ביטוח פרטי כגון: "מגדל", "שילוח", "פניקס", "כלל" וכו' טוב בהרבה. חולים אלו רשאים לעבור טיפול לייזר ואפילו ניתוח ללא כל עלות. יותר מכך, באם יזדקק מטופל מסוים ליותר מטיפול אחד (למשל קטרקט בשתי העיניים, או מספר טיפולי לייזר), הביטוחים אינם מטילים מגבלות על מספר הפרוצדורות המכוסות על-ידי הביטוח. חשוב להדגיש כי החלק המשולם על-ידי הביטוח המשלים (לרוב כ- 75%) כמו גם מלוא העלות המשולמת על-ידי הביטוחים בפרטיים עוברת ישירות מהמבטח להדסה כך שאין צורך להוציא סכומי כסף גדולים ואחר-כך לרוץ כדי לבקש החזר. ככלל, המטופל יפנה לחברת הביטוח (לרוב על-ידי שליחת פקס לסוכן הביטוח) ויקבלו ממנו חזרה פקס המהווה התחייבות כספית לתשלום, ומחליף את הצורך לשלם עבור הטיפול. נקודה אחרונה זאת מהווה, בעיני, יתרון משמעותי המונע סחבת ועימותים מול בירוקרטיה ובירוקרטים, ובפרט מייד לאחר שהמטופל עבר ניתוח והדבר האחרון שהוא מעוניין בו הוא המתנות אין-סופיות בטלפון כדי לקבל חזרה את מה שמגיע לו מלכתחילה.

חשוב לציין שפרופ' בלומנטל נמצא ברשימות של כל הביטוחים המשלימים וכל הביטוחים הפרטיים. במידה והביטוח שלכם מתעקש שהוא אינו נמצא ברשימה, תדעו שזאת מכיוון שבחלק מהביטוחים הפרטיים והמשלימים רופאי שר"פ הדסה, נמצאים בהסדר כקבוצה ולא בהכרח מופיעים ברשימות באופן שמי. במידה ועדיין יש לכם חששות או התלבטויות, ובפרט בנושאים בירוקרטיים ובכל הקשור להחזרים, ניתן בקלות להרים טלפון למזכירתו של פרופ' בלומנטל, להסביר את הבעיה ואנו נחזור אליכם עם האינפורמציה המדויקת ונשמח לעזור לכם לצלוח את 'סבך הבירוקרטיה' בשלום.

חשוב להדגיש בהקשר זה כי פרופ' בלומנטל מתרכז באופן ספציפי בטיפול בחולי גלאוקומה וקטרקט, ומופנים (ופונים) עליו מכל רחבי הארץ ואף מחוצה לה. במידה ומחלתכם הינה אחרת, לדוגמא- בעיית קרנית, בעיית רשתית ובעיות עפעפיים, או שאינכם בטוחים לאיזה תחום בעייתכם קשורה, ניתן להתקשר אלינו והוא ישמח להמליץ לכם על רופא עיניים אחר העובד איתו במחלקת העיניים של בית-החולים הדסה שיטיב לטפל בבעייתכם.

לדעתי, ייטב לחולים (ויתכן שגם לרופאים) אם כל חולה ינותב לרופא עם הניסיון הרב ביותר, ההכשרה המקיפה ביותר והידע הקליני והמחקרי המרביים באותה המחלה שממנה הם סובלים. לכן בחרתי להתמקד בשני תחומים ספציפיים בלבד:  קטרקט וגלאוקומה, ולהפנות לקולגות שלי במחלקת העיניים של הדסה כמו גם במחלקות עיניים אחרות את אותם החולים הפונים אליי אך סובלים ממחלות עיניים אחרות.

זכרו כי בכל מקרה של התלבטות, חשש, תחושה של מורכבות, דילמה, ואפילו תחושת ייאוש ואפילו חוסר עונים, ניתן תמיד ליצור קשר טלפוני עם מזכירתו של פרופ' בלומנטל ואנחנו נעשה את המקסימום כדי לנתב אתכם בכיוון הנכון, ולרופא הנכון עבורכם.

 השתלות שיניים    אביזרי בטיחות לבית