גלאוקומה וקטרקט, פרופ' איתן בלומנטל | כיצד מקבלים החזר מהביטוחים המשלימים וחברות הביטוח עבור טיפול רפואי פרטי

כיצד מקבלים החזר מהביטוחים המשלימים וחברות הביטוח עבור טיפול רפואי פרטי

קבלת החזר כספי עבור הוצאות רפואיות עשוייה להיות מטלה פשוטה: מילוי מספר טפסים ושליחתם בדואר רשום, או לחליפין עלולה להפוך לטרדה מציקה, מתסכלת.  הרבה תלוי בידע שעמו אתם ניגשים למטלה בירוקרטית זאת.  בדף זה תמצאו מידע מפורט ועדכני שאספתי לרווחת מטופליי, וגם עבור אלו שמעולם לא ביקרו במרפאתי, אך יכולים להנות מאינפורמציה מועילה זו.  עשינו כמיטב יכולתנו, אולם במידה ומשהו מהמצויין כאן כבר לא מעודכן, אנא שילחו אליי פקס עם התיקון ואני מבטיח לבצע את השינוי באתר באופן מיידי.

מספר עקרונות כלליים:

 •  ביקור רופא (הנקרא גם ייעוץ): החולה משלם את מלוא עלות הביקור ואחר-כך ניגש עם הקבלה לביטוח המשלים או לביטוח הפרטי כדי לקבל החזר שגובהו נקבע בפוליסת הביטוח.
 • טיפול לייזר:
  ביטוחים משלימים: מגישים לבטוח המשלים בקשה לאישור הטיפול (שתמיד נענית בחיוב).  חברי המשלים של כללית ומכבי מגיעים למשרד שר"פ עם אישור הביטוח המשלים ומשלמים במשרד שר"פ סכום כסף הנקרא "השתתפות עצמית", שהינו החלק שהחולה משלם (שעבורו לא קיים החזר).  לעומתם, מטופלים של הביטוח המשלים של מאוחדת ולאומית משלמים את ההשתתפות העצמית במשרדי הביטוח המשלים ומגיעים להדסה עם הניירת שקיבלו (ולא משלמים פעם שניה במשרדי השר"פ).
  ביטוחים פרטיים: מגישים לביטוח הפרטי את הניירת שקיבלתם מפרופ' בלומנטל (לרוב על-ידי שליחה בפקס של המסמכים לסוכן הביטוח שלכם).  תקבלו חזרה אישור שמאשר שהביטוח הפרטי אכן יממן את טיפול הלייזר.  עם האישור הזה מגיעים בתאריך שנקבע לכם למשרד שר"פ ומוסרים אישור זה מבלי שמשלמים סכום נוסף כלשהו במשרד השר"פ.
 • ניתוח:
  ביטוחים משלימים: מגישים לבטוח המשלים בקשה לאישור הניתוח (שתמיד נענית בחיוב).  חברי המשלים של כללית ומכבי מגיעים למשרד שר"פ עם אישור הביטוח המשלים ומשלמים במשרד שר"פ סכום כסף הנקרא "השתתפות עצמית", שהינו החלק שהחולה משלם (שעבורו לא קיים החזר).  לעומתם, מטופלים של הביטוח המשלים של מאוחדת ולאומית משלמים את ההשתתפות העצמית במשרדי הביטוח המשלים ומגיעים להדסה עם הניירת שקיבלו (ולא משלמים פעם שניה במשרדי השר"פ).
  ביטוחים פרטיים: מגישים לביטוח הפרטי את הניירת שקיבלתם מפרופ' בלומנטל (לרוב על-ידי שליחה בפקס של המסמכים לסוכן הביטוח שלכם).  תקבלו חזרה אישור שמאשר שהביטוח הפרטי אכן יממן את הניתוח.  עם האישור הזה מגיעים בתאריך שנקבע לכם למשרד שר"פ ומוסרים אישור זה מבלי שמשלמים סכום נוסף כלשהו במשרד השר"פ.
עקרונות נוספים ניתן לקרוא במאמר: ביטוחים רפואיים: עקרונות והסברים

החזרים מהביטוחים המשלימים

כיצד מקבלים החזר מכללית מושלם ופלטינום:

וודאו שיש לכם ביטוח משלים מעל 6 חודשים (מכיוון שאם לא עברו 6 חודשים יתכן שהביטוח שלכם עדיין לא בתוקף לצורך החזר על ייעוץ רפואי).
לידיעתכם: פרופ' איתן בלומנטל מוכר על-ידי כל חברות הביטוח והביטוחים המשלימים ונמצא ברשימות של כולם.

לתשומת ליבכם : אין הבדל בין כללית  מושלם לבין כללית פלטינום עבור החזר כספי עבור יעוץ (ביקור מרפאה).

ראשית, קובעים תור לרופא להתייעצות רפואית.  ביום הביקור משלמים את מלוא הסכום במשרד שר"פ ומקבלים קבלה על התשלום.  בתחילת הביקור יחתום הרופא על הקבלה שלכם עם חותמת.  לאחר הביקור תפנו לסניף קופ"ח כללית  באיזור מגוריכם עם קבלה מקורית חתומה שאותה תמסרו למזכירה בסניף (הכרחי שזאת תהיה הקבלה המקורית).  ההחזר הכספי יופקד בחשבון הבנק שלכם , לרוב בתוך כחודש ממסירת הקבלה

גובה ההחזר : 80% החזר עד לתקרה של בסביבות ה 570 ₪  עד מקסימום 3 ייעוצים בשנה קלנדרית

כיצד מקבלים החזר ממכבי מגן זהב:

וודאו שיש לכם ביטוח משלים מעל 12 חודשים ( תקופת ההמתנה לזכאות עבור החזר על התייעצות רפואית היא – שנה מהרישום).
לידיעתכם: פרופ' איתן בלומנטל מוכר על-ידי כל חברות הביטוח והביטוחים המשלימים ונמצא ברשימות של כולם.

לתשומת ליבכם : למבוטחי מכבי מגן כסף אין זכאות להחזר עבור התייעצות רפואית (אבל יש\אין להם החזר עבור לייזרים וניתוחים).

ראשית, קובעים תור לרופא להתייעצות רפואית.  ביום הביקור משלמים את מלוא הסכום במשרד שר"פ ומקבלים קבלה על התשלום.  בתחילת הביקור יחתום הרופא על הקבלה שלכם עם חותמת.  לאחר הביקור תפנו לסניף קופ"ח מכבי  באיזור מגוריכם עם קבלה מקורית חתומה שאותה תמסרו למזכירה בסניף (הכרחי שזאת תהיה הקבלה המקורית).

שימו לב, בנוסף לקבלה מקורית חתומה, הנכם מתבקשים למסור מכתב סיכום רפואי מהרופא המייעץ הכולל בתוכו:
* אבחנה רפואית * סיבת ההפניה לייעוץ * המלצות הרופא

ההחזר הכספי יופקד בחשבון הבנק שלכם , לרוב בתוך כחודש ממסירת הקבלה.
גובה ההחזר: 80%  החזר עד לתקרה של בסביבות 640 ₪ עד מקסימום 3 ייעוצים בשנת חברות.

כיצד מקבלים החזר ממאוחדת עדיף ושיא:

וודאו שיש לכם ביטוח המשלים מעל 6 חודשים (מכיוון שאם לא עברו 6 חודשים יתכן שהביטוח שלכם עדיין לא בתוקף לצורך החזר על ייעוץ רפואי).
לידיעתכם: פרופ' איתן בלומנטל מוכר על-ידי כל חברות הביטוח והביטוחים המשלימים ונמצא ברשימות של כולם.

ראשית, קובעים תור לרופא להתייעצות רפואית.  ביום הביקור משלמים את מלוא הסכום במשרד שר"פ ומקבלים קבלה על התשלום.  בתחילת הביקור יחתום הרופא על הקבלה שלכם עם חותמת.  לאחר הביקור תפנו לסניף קופ"ח מאוחדת באיזור מגוריכם עם קבלה מקורית חתומה שאותה תמסרו למזכירה בסניף (הכרחי שזאת תהיה הקבלה המקורית).  ההחזר הכספי יופקד ישירות בחשבון הבנק שלכם, לרוב בתוך כחודש ממסירת הקבלה (ולרוב ההפקדה של ההחזר תבוצע ב 5 או ב 25 באותו החודש).

גובה ההחזר:
מאוחדת עדיף: 85% עד תקרה של בסביבות 550 ש"ח, עד מקסימום של 3 ייעוצים בשנה קלנדרית.
מאוחדת שיא: כיסוי מלא! (100% עלות הייעוץ הרפואי), עד 4 ייעוצים בשנה קלנדרית

כיצד מקבלים החזר מלאומית ועוד:

וודאו שיש לכם ביטוח המשלים מעל 3  חודשים ( תקופת ההמתנה לזכאות עבור החזר על התייעצות רפואית היא:  3 חודשים  מהרישום).
לידיעתכם: פרופ' איתן בלומנטל מוכר על-ידי כל חברות הביטוח והביטוחים המשלימים ונמצא ברשימות של כולם.

ראשית, קובעים תור לרופא להתייעצות רפואית.  ביום הביקור משלמים את מלוא הסכום במשרד שר"פ ומקבלים קבלה על התשלום.  בתחילת הביקור יחתום הרופא על הקבלה שלכם עם חותמת.  לאחר הביקור תפנו לסניף קופ"ח מאוחדת באיזור מגוריכם עם קבלה מקורית חתומה שאותה תמסרו למזכירה בסניף (הכרחי שזאת תהיה הקבלה המקורית).  ההחזר הכספי יופקד ישירות בחשבון הבנק שלכם, תוך 45 ימי עבודה

גובה ההחזר:
לאומית זהב : 80% החזר עד תקרה של בסביבות ה 640 ₪  , עד מקסימום של 3 ייעוצים בשנה קלנדרית.
לאומית כסף: 80% החזר עד תקרה של בסביבות ה 570 ₪  על התייעצות רפואית אחת בשנה .

החזרים מהביטוחים הפרטיים

הביטוחים הרפואיים הפרטיים נחשבים לביטוחים חזקים יותר מהביטוח המשלים, ולכן מממנים 100% מהעלות של טיפולי לייזר וניתוחים המבוצעים על-ידי פרופ' בלומנטל בשר"פ הדסה.  צורת התשלום בביטוחים אלו הינה ישירות מהביטוח למשרד שר"פ כך שהחולה לא נאלץ לשלם סכומי כסף גבוהים ואחר-כך לדרוש החזר עבורם, אלא מגיש בקשה לאישור ומגיע עם טופס האישור לבית-החולים.  כך הדבר בכל הקשור לטיפולי לייזר ולניתוחים.

לגבי ביקורי רופא, פה החולה משלם את מלוא הביקור ואחר-כך מבקש החזר מחברת הביטוח.  הזכות להחזר וגובה ההחזר משתנים מביטוח לביטוח ומפוליסה לפוליסה.  ישנם ביטוחים שיחזירו את מלוא הביקור (עד מכסה של מספר מסויים של ביקורים בשנה), ישנן חברות ביטוח שיממנו אחוז מסויים מעלות הביקור אבל לא 100% ממנו, ישנם ביטוחים שיממנו ביקורים רק אם הם "ביקור לפני טיפול לייזר או ניתוח" ויאשרו את התשלום רק אם הבקשה להחזר הביקור מוגשת בצמוד להזמנה ללייזר או ניתוח, וישנם ביטוחים שיסכימו להחזיר רק את ההפרש בין עלות הביקור לבין ההחזר שקיבלתם מהביטוח המשלים.

לכן, המלצתי אליכם, בעלי הביטוחים הפרטיים, היא ליצור קשר עם סוכן הביטוח שלכם ולברר אצלו מה תנאי הפוליסה שלכם בכל הקשור לאישורים והחזרים.  הוא יצייד אתכם בטפסים של חברת הביטוח (לידיעתכם: במרפאתי זמינים טפסים של כל חברות הביטוח) וידריך אתכם מה לעשות לפני, ואחרי הטיפול.

זכרו כי בכל בעיה שמתעוררת ניתן להתקשר למזכירתי  ואנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לעזור לכם, לא רק להילחם במחלתכם, אלא גם בבירוקרטיה.

למידע נוסף על ביטוחים פרטיים, ניתן לקרוא את המאמרים הבאים:

1. מהי העלות של טיפול פרטי דרך שר"פ הדסה

2. האם אני יכול להרשות לעצמי טיפול רפואי פרטי (שר"פ)

 

 השתלות שיניים    אביזרי בטיחות לבית