סימולציה של בדיקת שדה-ראיה - גלאוקומה וקטרקט, פרופ' איתן בלומנטל | גלאוקומה וקטרקט, פרופ' איתן בלומנטל

סימולציה של בדיקת שדה-ראיה

לכל אלו המסוקרנים לחוות מהי בדיקת שדה-ראיה, ומה בדיוק קורה שם בתוך החדר החשוך, הכנתי סימולציה המדמה את הבדיקה, וזאת כדי שתוכלו להתנסות בתחושה שמקבלים במהלך הבדיקה.

בתחתית דף זה ראה סימולציה המדמה את האורות המוקרנים על המסך המעוגל שבו מביטים במהלך בדיקת שדה-הראיה. כדי להתנסות בבדיקה באופן שימחיש את הבדיקה האמיתית: בצעו את השלבים הבאים:

1. כסו את את עין שמאל שלכם בעזרת כף יד שמאל, כך שהעין תהיה מכוסה בכל מהלך הבדיקה.
2. הביטו עם העין הפתוחה (עין ימין) על האיקס שנמצא במרכז העיגול הגדול האפור שבתמונה שבתחתית דף זה.
הקפידו כי המבט שלכם ישאר במשך כל הבדיקה על האיקס המרכזי. חשוב שהאורות המופיעים מדי פעם לא יסיטו את המבט שלכם (צריך שכל הזמן תסתכלו ישירות על האיקס.
4. הניחו את כף יד ימין שלכם על השולחן, והקישו עליו בעדינות (כך שישמע רעש חלש) בכל פעם שאתם רואים עיגול אור לבן המופיע בתוך השטח האפור של הבדיקה. כל פעם העיגול יופיע במיקום אחר כך שכל שדה הראיה שלכם יבדק בהדרגה..
5. זיכרו כי מטרת הבדיקה הינה לבדוק אם אתם רואים בכל היקף שדה-הראיה שלכם, לכן אתם מתבקשים להסתכל כל הזמן על האיקס המרכזי, בעוד שהאורות זזים בכל פעם למיקום אחר בשדה-הראיה שלכם, באןפן בלתי צפוי..
6. בסימולציה זאת כל האורות מופיעים חזקים וברורים, וזאת בניגוד לבדיקה האמיתית שבה יופיעו אורות חלשים בהרבה, כאשר חלקם יהיו כלכך חלשים שלא תצליחו לזהות אותם כלל. הסיבה לאורות המאוד חלשים המוקרנים בכל משך הבדיקה נובעת מכך שמטרת הבדיקה הינה לזהות מה האור הכי חלש שאתם מסוגלים לראות, ולכן האורות המוקרנים יהיו: "האורות הכי חלשים שאתם מסוגלים לראות" ולעומתם "האורות הכי חזקים שאתם לא מצליחים לראות". על ידי השוואת שני אלו יוכל המחשב שבתוך מכשיר שדה-הראיה לחשב את סף הראיה שלכם בכל נקודה ונקודה על-פני שדה-הראיה..
6. גללו דף זה עד לתחתיתו, ובצעו 10-20 נקישות עד שתרגישו נוח עם הבדיקה וכך תדעו מה מחכה לכם במהלך הבדיקה האמיתית.

בהצלחה!

o

o

o

o

o

o

o

o

o

o

oימולציה של בדיקת שדה-ראיה

סימולציה של בדיקת שדה ראיה

 השתלות שיניים    אביזרי בטיחות לבית