גלאוקומה וקטרקט, פרופ' איתן בלומנטל

פרופ' בלומנטל

פרופ' איתן בלומנטל

פרופ’ איתן בלומנטל מנהל את מחלקת עיניים  בבית-החולים רמב”ם שבחיפה.  הוא סיים את לימודיו בבית-הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, ומשם המשיך להתמחות במחלקת העיניים של בית-החולים האוניברסיטאי הדסה עין-כרם.

עם סיום התמחותו וקבלת תואר מומחה לרפואת עיניים, בחר פרופ’ בלומנטל להתמחות, במשך שנתיים, במחלת הגלאוקומה, באוניברסיטת קליפורניה בסן-דייגו, הנחשב כאחד המרכזים המובילים בעולם בתחום זה, בהדרכתו של ד”ר רוברט ויינרב. בתקופה זו התמחה במיטב הגישות הטיפוליות והניתוחיות לגלאוקומה וקטרקט, טיפל בחולים קשים שהופנו למרכז מכל רחבי ארה”ב, ופירסם מאמרי מחקר רבים בתחום הגלאוקומה.

עם סיום ההתמחות בגלאוקומה חזר פרופ’ בלומנטל למחלקת העיניים בבית החולים הדסה כרופא בכיר, וזמן קצר אחר-כך התמנה לראש שרות הגלאוקומה. תחת הנהלתו עבר שרות הגלאוקומה בהדסה שינוי ניכר, הן בתחום הטיפול בחולים והן בתחום המחקר, שהתבטא בהכנסת שיטות ניתוחיות חדשות, החדרת טכנולוגיות חדשות, הרחבת מגוון הטיפולים, והרחבת הצוות המחקרי.

בשנת 2013 התמנה פרופ’ בלומנטל כמנהל מחלקת עיניים בבית- החולים האוניברסיטאי רמב”ם שבחיפה, שהינו בית-החולים הגדול והמרכזי בחצי הצפוני של מדינת ישראל.  מחלקת העיניים בהנהגתו עברה שינויים רבים, עם דגש על מצויינות קלינית, כירורגית ומחקרית.

אתר גלאוקומה וקטרקט זה נכתב כולו ע”י פרופ’ איתן בלומנטל,
תמצאו בו חומר רב בנושאים רבים כגון: גלאוקומה, קטרקט, ניתוחים ולייזריםומחלות עיניים אחרות.

ניתן למצוא באתר אינפורמציה על: מחקריו של פרופ’ בלומנטל

לחצו כאן: ליצירת קשר.  הסבר מפורט: כיצד לקבוע תור למרפאתו של פרופ’ בלומנטל.

אבחנה

אתר זה נכתב ע”י פרופ’ איתן בלומנטל. באתר תמצאו אינפורמציה מעמיקה על האבחון והטיפול בגלאוקומה ובקטרקט. האינפורמציה באתר איננה תחליף לייעוץ רפואי.