כיצד נראה חדר-ניתוח עיניים- תמונות מתוך חדר-הניתוח - גלאוקומה וקטרקט, פרופ' איתן בלומנטל | גלאוקומה וקטרקט, פרופ' איתן בלומנטל

כיצד נראה חדר-ניתוח עיניים- תמונות מתוך חדר-הניתוח

ניתוחי קטרקט וגלאוקומה מבוצעים בחדרי הניתוח של מחלקת העיניים במרכז הרפואי רמב"ם, חיפה. מהתמונות שבהמשך העמוד תוכלו להתרשם מעט מהמראות ומאווירת חדר הניתוח.

ניתוח קטרקט, וגם ניתוח גלאוקומה, מבוצעים כאשר החולה לבוש בפיג'מה של בית-חולים ושוכב על המיטה שבחדר-הניתוח כשפניו כלפי מעלה, וחלק גופו העליון מכוסה בסדין סטרילי. חמצן מוזרם במשך כל זמן הניתוח מתחת לסדין המכסה את פניו של החולה (כך שנושמים אויר מועשר בחמצן בכל מהלך הניתוח) ואילו הדופק ולחץ הדם נמדדים ומנוטרים במשך כל מהלך הניתוח. מכיוון שהניתוח מבוצע בהרדמה מקומית , החולה ער לחלוטין, ויכול לשמוע את כל מהלך הניתוח, כולל את הדו-שיח בין הרופא המנתח לאחיות, ויכול גם לשמוע את הוראותיו של הרופא כלפיו, ואף לענות אם משהו מטריד או מפריע לו במהלך הניתוח. חולים שלי שעברו את הניתוח מתארים את השהייה בחדר-ניתוח כחוויה מעניינת, ובפרוש לא שגרתית. רובם ככולם, אף שהיו וודאי שמחים לוותר על חוויה שכזאת, תארו את השהייה בחדר ניתוח כרגועה ונעימה (עד כמה שניתוח יכול להיות). הידיעה שאני נמצא בקרבתם והם יכולים בכל רגע של הניתוח לדבר איתי או להעיר את תשומת ליבי אם משהו מפריע להם (למשל אם הם זקוקים לתוספת הרדמה, או להגביר את זרימת החמצן) מרגיעה מאוד את המנותח, וגם עוזרת לקבל את התוצאה הניתוחית הטובה ביותר.

כאשר נשאלים המנותחים אודות הניתוח שעברו, רובם מספרים כי "זה בסך-הכל לא היה נורא כל-כך", ואילו הם היו יודעים על כך מראש לא היו דואגים כל-כך מהמחשבה שאליהם לעבור ניתוח עיניים.

 

מנתח במהלך ניתוח גלאוקומה
מנתח במהלך ניתוח קטרקט
העיניות של מיקרוסקופ לניתוחי עיניים - ניתוחי גלאוקומה וקטרקט
חדר ניתוח לניתוחי עיניים - המדגים חלק מהציוד שישמש לניתוחי עיניים
מנתח עיניים - מבט מהצד, במהלך ניתוח קטרקט
ניתוח עיניים
ציוד הרדמה בחדר ניתוח עיניים
מיקרוסקופ המשמש לניתוח עיניים - גלאוקומה, קטרקט
צילום של מנתח בזמן ניתוח עיניים- גלאוקומה
צילום של מנתח בזמן ניתוח עיניים- קטרקט

 

 

 השתלות שיניים    אביזרי בטיחות לבית